Росія хоче повного блекауту в Україні – міністр енергетики
фото: Укренерго
Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з представниками держав-членів ЄС у МАГАТЕ заявив, що найбільших руйнувань через поновлення масованих російських атак зазнали об’єкти тепло- та гідрогенерації, а також об’єкти системи передавання. Це спричинило втрату до 9 ГВт потужності, що значно погіршує ситуацію у порівнянні з 2022-2023 роками.
Про це повідомляє “Укрінформ“.
Галущенко зазначив, що Україна готується до важкої зими та вже застосовує обмеження для споживачів. Всі дев’ять енергоблоків атомних електростанцій готуються до роботи взимку, однак атаки на підстанції становлять загрозу для атомних електростанцій, що ставить під загрозу ядерну та радіаційну безпеку.
Міністр акцентував важливість захисту атомної енергетики, уникнення блекаутів на АЕС та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, яка має глобальне значення. Окрема увага була приділена ситуації на окупованій Запорізькій АЕС і можливим ризикам її чергового знеструмлення. Наголошувалося на важливій ролі спостережних місій МАГАТЕ, які працюють на ЗАЕС та інших українських атомних електростанціях для забезпечення дотримання ядерної та радіаційної безпеки.
Раніше стало відомо, що ситуація в енергосистемі України в середині літа 2024 року очікується складною через можливі щоденні дефіцити електроенергії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.