Росіяни сконцентрували значну кількість військ і готують наступ на Запоріжжі – ЗСУ
Фото: Генштаб
Російські окупаційні війська поблизу Оріхового та Роботиного на Запоріжжі зосередили більшу кількість особового складу, ніж на Авдіївському напрямку, і готуються до наступу.
Про це повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій в етері телемарафону
“Угруповання ворога, яке сконцентрувалося на оріхівському напрямку, за останні кілька днів або тижнів, за своїми розмірами переважає в особовому складі те угруповання, яке зараз пустили в дію на авдіївському напрямку. Очевидно, що московити туди вийшли не на прогулянку”, – наголосив Лиховій.
При цьому, за його словами, російська армія, ймовірно, намагатиметься здобути успіхи в напрямку звільненого Роботиного. “Роботинський виступ, що південніше міста Оріхів, це території, які влітку ЗСУ деокупували. Схоже, росіяни поставили задачу штурмовими діями здобути там певні успіхи так само як вони їх зараз хочуть здобути в Авдіївці”, – додав речник.

Ситуація поблизу Авдіївки
У зв’язку з динамічною ситуацією на лінії фронту в Авдіївці підрозділи ЗСУ проводять маневри для відходу на більш вигідні позиції. Це призвело до ускладнення постачання до Авдіївки та евакуації звідти, але запасні логістичні шляхи були пущені в дію для забезпечення потреб на місцях.
На той випадок, якщо основна логістична артерія до Авдіївки буде перерізана противником, українське командування передбачило запасні шляхи постачання. На цей напрямок Росія кинула велику кількість окупантів. Водночас Лиховій розповів, що Сили оборони дотримуються концепції, щоб захищати населені пункти, але “не тримаємо купи каміння, купи обгорілого заліза, які залишалися на наших позиціях”.
Як повідомляло видання Forbes, командування ЗСУ намагаючись уникнути захоплення Авдіївки військами РФ, направило на порятунок міста одну з найкращих бригад – Третю окрему штурмову. Як зазначається у статті, те, що українці укріплять Авдіївку, “не було заздалегідь вирішеним питанням”, проте, вирішивши залишитися і боротися, ЗСУ “наражають себе на величезний ризик”.
Тим часом в американському Інституті вивчення війни повідомили, що російські війська змогли просунутись на кількох вулицях на півдні Авдіївки та продовжують атаки у північній частині міста. У своєму звіті дослідники посилаються, зокрема, на геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого.
11 лютого командувач ОСУВ “Таврія” Олександр Тарнавський заявив, що російські війська за будь-яку ціну і якнайшвидше хочуть захопити Авдіївку, Новомихайлівку та втрачені минулого літа території.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.