Росіяни стягують особовий склад до кордону з Харківщиною і готуються до штурмів – “Хартія”
Фото: російські ЗМІ
Російська окупаційна армія накопичує особовий склад поблизу державного кордону на Харківському напрямку, що може свідчити про підготовку до нової фази активних штурмових дій.
Про це заявив начальник штабу 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України “Хартія” Андрій Помагайбус в етері “Суспільного”.
Начштабу зазначив, що росіяни намагаються підтягнути особовий склад ближче до лінії бойового зіткнення і провести штурмові дії.
“В цілому, у них нічого не виходить. Потрібно мати спостереження на усіх найнебезпечніших напрямках підходу до нашого переднього краю. Накопичення особового складу є ближче до державного кордону, тобто є спроби затягування особового складу, явна підготовка до активних штурмових дій противника. Наші Сили оборони готові до відбиття атак” – сказав Помагайбус.
За словами військового, росіяни застосовують комбінований принцип пересування: артилерію, безпілотні системи, важку техніку.
“Водночас заведення піхоти: тобто на одному напрямку відвертають увагу, на іншому — йде просування” – додав він.
Також Помагайбус зазначив, що дальність польоту дронів на оптоволокні у росіян може доходити до 15-30 км.
“Основне нарощування з їхнього боку — це дрони на оптоволокні. Це дуже болюче питання. Ми робимо контрдії. Основна перевага цих дронів — ми не можемо їх виявити РЕБами та пригнітити. Але механізми протидії таким дронам все ж є” – сказав він.
Нагадаємо, Росія накопичує сили на передовій для можливого нового наступу, спрямованого на захоплення більшої території України.
Як повідомлялося, речник Оперативно-тактичного угруповання “Харків” Павло Шамшин заявив, що російська армія накопичує сили, і літня наступальна кампанія фактично вже розпочалася.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.