Росія за допомоги української влади домоглась виконання тих пунктів “Мінська”, що вигідні тільки їй – Смолій
Росія за допомоги Української влади фактично домоглася виконання останніх пунктів Мінських домовленостей – політичних, повністю проігнорувавши перші пункти – безпекові.
Про це у програмі “Новий день” заявив політичний експерт Андрій Смолій.
“Російська Федерація як держава-агресор і контрольовані бойовики терористичних “ДНР-ЛНР” мали б виконати всі пункти Мінських домовленостей. А ми фактично перескакуємо з першого, другого пункту – до останнього. І фактично Росія за допомоги української влади форсує події і перескакує з першого і другого пункту – аж на дев’ятий. Тобто без реального миру, без реального зміцнення українських позицій – ми перескакуємо на той пункт, який без виконання усіх попередніх є виключно капітуляційним, оскільки від цього виграє виключно РФ”, – зазначив Смолій.
Він підкреслив, що президент України Володимир Зеленський на своєму брифінгу заявив не про виведення російських військ з окупованого Донбасу, а говорив про відсутність будь-яких військ у регіоні.
“Донецька і Луганська область це українська територія. Українські війська не можуть відступати кудись зі своєї території. Це регулярні російські війська, які ще 2014 році зайшли на українську територію, мають вийти. І лише тоді там дійсно можуть відбутися вибори”, – додав експерт.
Нагадаємо, вчора, 1 жовтня, на Майдані Незалежності активісти влаштували мітинг “Ні капітуляції” через інформацію про погодження “формули Штайнмаєра”.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст так званої “формули Штайнмаєра”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.