Росія зробила перший крок до нового контракту щодо транзиту газу – Нафтогаз
Про це йдеться у повідомленні НАК “Нафтогаз України” у Facebook з приводу газових переговорів у Відні між Україною та Росією 28 листопада.
“З хорошого: ми нарешті отримали від росіян їхні коментарі по договору про приєднання мереж (interconnection agreement), який має бути укладений у відповідності до європейських правил. Проєкт такого договору керівник ОГТСУ (оператора газотранспортної системи України — ред.) передав Газпрому ще на тристоронній зустрічі у вересні, але досі жодної відповіді ми не мали”, – йдеться в повідомленні.
Як підкреслили в Нафтогазі, такий договір є першим кроком до продовження транзиту, хоча до кінцевого рішення ще далеко.
Тристоронню зустріч, заплановану на сьогодні, 29 листопада, перенесли саме для того, щоб фахівці обох операторів проаналізували коментарі і дійшли згоди щодо тексту угоди, повідомили в українській компанії.
В Нафтогазі наполягають на укладанні таких договорів інтерконекту з усіма операторами ГТС сусідніх країн Євросоюзу, з Молдовою та Росією. “Вони є невід’ємною частиною європейських правил газового ринку, які впровадила Україна”, – йдеться в повідомленні.
Водночас у Нафтогазі попередили, що, як показує досвід, “з наближенням до важливих дат тактика російської сторони змінюється кілька разів, і буде змінюватися ще. На тому боці – дуже досвідчені переговорники, які бачили з десяток наших урядів і мають широкий арсенал переговорних інструментів”.
Нагадаємо, 28 листопада у Відні представники України та Росії провели газові переговори, які напередодні не анонсувались.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.