Російські окупаційні війська понад 2000 разів порушили режим тиші на Донбасі – Єльченко
Незважаючи на домовленості про припинення вогню, російські окупаційні війська понад 2000 разів порушили режим тиші на Донбасі.
Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні Радбезу.
“Незважаючи на домовленості про припинення вогню, досягнуті тристоронньою контактною групою у березні 2018 року, російські окупаційні війська порушили його більше 2000 разів. Майже 800 разів було використано важке озброєння. І ці порушення мали результатом загибель десятків українських військовиків, сотні були поранені”, – розповів Єльченко.
За його словами, відколи перебрав владу новий президент України Володимир Зеленський, російські окупаційні війська тільки подвоїли свої провокації.
“Росіяни беруть на приціл цивільну інфраструктуру. І це не зважаючи на те, що Росія постійно закликає до мирних переговорів. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ вже п’ятий рік поспіль надає факти порушення припинення вогню і домовленостей з боку росіян. І замість того, що обговорювати це, Росія наполягає на обговоренні закону про мову”, додав він.
Єльченко зазначив, що Росія переслідує свої агресивні цілі в Україні.
“Втілення “мінських домовленостей”, перш за все, у галузі безпеки залишається без руху, незаконні дії тривають, погіршується безпекова ситуація в Донбасі, не припинено окупацію Криму, українських громадян Москва і далі використовує як заручників у війні проти моєї країни. Незважаючи на обов’язкові рішення міжнародних судів, Росія їх не виконує. Вона і далі заперечує, що вона бере участь у цьому конфлікті. І, незважаючи на це, розпалює і розпалює його”, – наголосив Єльченко.
Нагадаємо, що на Донбасі за 5 років війни російські окупанти вбили понад 240 українських дітей, ще 56 – безвісти зникли.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.