Суспільство

Санкції проти російської мови в Україні будуть зняті одразу після припинення агресії РФ – Бригінець

Санкції проти російської мови в Україні будуть зняті одразу після припинення агресії РФ – Бригінець

Мораторій на використання російськомовного продукту буде скасований одразу після припинення агресії з боку РФ.

Про це в ток-шоу “Прямий ефір” на “Прямому” повідомив народний депутат України Олександр Бригінець.

“Я би звернув увагу на інший аспект цієї постанови. В даному випадку ніхто не говорить про те, що це мова росіян чи російського народу. Йдеться про те, що це своєрідна санкція Житомирської облради чи житомирян проти країни-агресора, всього-на-всього. Тобто це санкція. У всьому світі вводять різні санкції проти Росії. Депутати Житомирщини вирішили, що така санкція має бути застосована проти країни-агресора. Вони прямо говорять, що як тільки закінчиться агресія, зразу ця санкція буде знята самою цією радою”, – сказав нардеп.

Він також наголосив, що слід говорити не про інтереси російської чи не російської мови, чи інтереси української мови чи не української мови, а про те, що певні депутати хочуть бачити таку санкцію.

“Чи варто того, щоб така санкція була введена? Мені здається, що це нормальна санкція. Якщо хтось каже, що це порушує Конституцію? Можливо, це може вирішити Конституційний суд. Але ми тут не можемо вирішувати”, – підкреслив Бригінець.

Раніше “Прямий” повідомляв, що депутати Житомирської обласної ради на засіданні в четвер, 25 жовтня, ввели мораторій на публічне використання на території області російськомовного культурного продукту.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.