Новини

Штрафи за дезінформацію є рейдерством в інформаційній сфері – Балабан

Штрафи за дезінформацію є рейдерством в інформаційній сфері – Балабан

Штрафи у великих розмірах за дезінформацію – це інструмент для рейдерства в інформаційній сфері.

Про це в програмі “Новий день” кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

“Придумано штрафи у великих розмірах за дезінформацію. Це інструмент для рейдерства в інформаційній сфері. Тому що якщо будь-який канал два чи три рази обкласти в 4 мільйони гривень, поки ви виграєте суди через рік, два, три… Але тут ситуація ще цікавіша. Що якщо дезінформацію пускають чиновники?.. Чи як розпізнати дезінформацію і популізм? Наприклад, якщо “Богдан звільнився. Хто сказав? Хтось із Офісу президента”. Як тоді? Ми Офіс президента розпускаємо чи штрафом обкладаємо?” – сказав Балабан.

Тому журналістика і вільні засоби масової інформації, як зауважив Балабан, є найважливішим інститутом в політичній системі, який здатен лікувати цю систему.

“Точно без вільних засобів масової інформації політична система почне деградувати, загнивати, здихати і так далі”, – додав Балабан.

Він зазначив, що найкраще буде вирішувати цю проблему, якщо вона є, в зародку – фінансуванням системи освіти журналістів. Тобто виділити декілька сот стипендій для журналістів, щоб вони поїхали за кордон і звідти привезли досвід.

“Якісь параметри все ж потрібно регулювати. Щоб вони регулювалися, потрібен чесний прозорий суд… Але основний регулятор – це конкуренція”, – завершив Балабан.

Нагадаємо, в ОБСЄ розкритикували законопроєкт Міністерства культури України про дезінформацію через загрозу втручання в роботу ЗМІ.

Депутат “Європейської Солідарності” Микола Княжицький заявив, що законопроєкт про запобігання дезінформації підштовхує Україну на до тоталітаризму російського та китайського зразка.

Диктаторський законопроєкт про дезінформацію: як влада планує взяти під контроль усі українські ЗМІ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.