Сидіти “нога на ногу” шкідливо?: Супрун розвінчала черговий міф
Є кілька досліджень, які вказують, що перехрещення ніг під час сидіння має певний вплив на здоров’я.
Про це в.о. глави МОЗ Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.
“Чи чули ви колись зауваження, що сидіти “нога на ногу” шкідливо? І чи справді воно вплинуло на вашу поведінку? Для багатьох характерно не дуже слідкувати за поставою, сидячи за столом, в транспорті чи на дивані. А сидіння зі схрещеними ногами загалом зручна та звична річ. Так чи є сенс у тому, щоб обмежувати себе у комфорті та утримуватися від зручних позицій? Є кілька досліджень, які вказують, що перехрещення ніг під час сидіння має певний вплив на здоров‘я”, – повідомила Супрун.
Зокрема, перехрещення ніг під час сидіння може викликати незначне підвищення тиску.
“Перехрещені вище коліна ноги сприятимуть тимчасовому і незначному підвищенню тиску і результат після вимірювання не буде показовим для медичної оцінки стану здоров‘я. Коли ви повернете ноги у вільну позицію, тиск повернеться до попереднього стану”, – пояснює очільниця МОЗ.
Для людей з нормальним тиском сидіння з перехрещеними ногами не матиме серйозних наслідків. Натомість, якщо у є проблеми з тиском, краще уникати тривалого сидіння в позиції з перехрещеними ногами.
“Щодо варикозу вен через сидіння “нога на ногу”, то це міф. Точніше, коли йдеться про цю хворобу, то треба розглядати тривале сидіння чи стояння в одній позі загалом, а не лише зі схрещеними ногами. У такому випадку це справді підвищує ризик захворіти. Та все ж таки не може бути єдиною причиною появи варикозу”, – додає вона.
Крім того тривале сидіння з перехрещеними ногами може також негативно впливати на поставу. В одному з досліджень визначено, що сидіння в такій позиції більш ніж 3 години на добу може спричинити надмірний нахил корпусу вперед та округлення плечей. Така позиція змушує м‘язи компенсувати недоліки постави, внаслідок чого може виникнути дискомфорт, напруження та біль в спині чи суглобах.
“Отже, від схрещування ніг, час від часу, шкоди вашому організму не буде. Однак, ви її обов‘язково відчуєте, якщо любите сидіти довго, ведете малорухливий спосіб життя та збираєтеся продовжувати в такому ж темпі. Тривале сидіння — це шкідлива звичка, незалежно в якій позиції сидіти. Залишайтеся активними, а якщо довго сидите — вставайте кожні пів години, принаймні на 5 хвилин”, – зазначає вона.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.