Суспільство

США стурбовані шкідливими газами в Армянську та екологічними загрозами, викликаними російською агресією

США стурбовані шкідливими газами в Армянську та екологічними загрозами, викликаними російською агресією

Посольство США в Україні заявляє, що стурбоване шкідливими газами в Армянську, де в кінці серпня стався викид хімічних речовин на заводі “Кримський титан”.

Про це повідомляє прес-служба посольства США.

“У Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища у війні і збройних конфліктах ми все ще стурбовані шкідливими газами в Армянську, забрудненням води з шахти “Юнком” й іншими екологічними загрозами, викликаними конфліктом і російською агресією”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, у зв’язку з хімічними викидами в Криму перевірили воду в Чорному морі. Вміст розчиненого азоту перевищив норму.

Раніше “Прямий” повідомляв, що через хімвикиди на Херсонщині проведено знезараження 300 км автодоріг.

25 серпня жителі Армянська – міста на півночі Криму – відчули різкий запах на вулиці. У той же день городяни стали скаржитися на висипи, підвищення температури і першіння в горлі, а вулиці вкрилися схожим на іржу нальотом. У забрудненні відразу запідозрили місцевий титановий завод.

4 вересня на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму.

Зазначимо, екологи зафіксували в районі “Кримського титану” перевищення рівня шкідливих хімікатів у понад 20 разів.

Стало також відомо, що Україна відкриває пункти допомоги для мешканів окупованого півострова.

Нагадаємо, раніше на Херсонщині у дітей зафіксували захворювання дихальних шляхів.

Крім того, у зв’язку з екологічною ситуацією можлива евакуація дітей з населених пунктів Херсонської області поблизу окупованого Криму.

Також контрольні пункти в’їзду-виїзду “Каланчак” та “Чаплинка” тимчасово призупиняють свою роботу через хімічний викид на півночі окупованого Криму.

Нагадаємо, хімічні викиди на заводі “Кримський титан” в окупованому Криму, ймовірно, сталися через техногенну катастрофу.

А 20 жовтня в Армянську почали запуск заводу “Кримський титан”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.