Світ

США та Іран домовилися про “лінію звʼязку” в Ормузькій протоці

США та Іран домовилися про “лінію звʼязку” в Ормузькій протоці

Сполучені Штати та Іран домовилися створити спеціальну “лінію звʼязку”, яка допоможе забезпечити безпечний прохід торговельних суден через Ормузьку протоку та запобігати можливим інцидентам.

Про це повідомляє CNN.

Про новий канал комунікації оголосили посередники переговорів у Швейцарії – Катар і Пакистан. Очікується, що він дозволить сторонам оперативно контактувати у разі виникнення ризиків або непорозумінь під час проходження суден.

Відповідний меморандум передбачає 60-денний період гарантій для торговельного судноплавства. У цей час Іран зобовʼязався сприяти тому, щоб кораблі могли безперешкодно, безпечно та без додаткових зборів проходити маршрутом між Перською затокою та Оманським морем.

У CNN зазначають, що контроль над Ормузькою протокою залишався одним із головних козирів Тегерана під час переговорів зі Сполученими Штатами.

Ще 20 червня іранське військове командування заявляло про готовність повністю перекрити цей морський шлях у відповідь на удари Ізраїлю по Лівану та, як стверджував Тегеран, невиконання Вашингтоном домовленостей щодо припинення війни.

Додаткову напругу створили й заяви президента США Дональда Трампа. Він заявив про готовність взяти Ормузьку протоку під американський контроль, що поставило подальші переговори під загрозу зриву.

Раніше повідомлялось, що переговори між США та Іраном у Швейцарії опинилися під загрозою після різких заяв президента США Дональда Трампа на адресу Тегерана. Іранська делегація залишила зустріч, а подальша доля переговорного процесу наразі залишається невідомою.

Напередодні, Іран обмежив прохід суден через Ормузьку протоку, попри підписання угоди зі США. Водночас США, за даними журналістів, передали Ірану запевнення, що Ізраїль не посилюватиме атаки в Лівані.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookXTelegram та Instagram.