Суспільство

Столичних освітян вакцинують простроченими препаратами проти дифтерії та правця – професорка

Столичних освітян вакцинують простроченими препаратами проти дифтерії та правця – професорка

Фото: Reuters

У Києві замість обіцяної вакцини Pfizer працівників вищих навчальних закладів щеплять простроченими препаратами проти дифтерії та правця.

Про це повідомила професорка кафедри НПУ ім. М.П. Драгоманова, членкиня наглядової ради Асоціації адвокатів України, кандидатка юридичних наук Леся Дубчак.

“Моєму обуренню немає меж! Ось чим вакцинують викладачів від коронавірусу в рамках заявленої масової вакцинації вакциною Pfizer–BioNTech!!!!! Прострочена вакцина від дифтерії та правця індійського виробника, термін придатності якої вийшов в травні 2021! Така ситуація в трьох університетах, по яких в мене є дані” – зазначає професорка.

На фотографії, прикріпленій до допису чітко видно упаковку з написом англійською мовою: “Вакцина від дифтерії та правця (адсорбований, зменшений вміст антигенів), 24 флакони по 5 мл, 10 доз у флаконі, строк придатності – травень 2021 року, виробництво – “Biological E. Limited” (Індія).

Також пані Дубчак зауважила, що на самих ампулах взагалі немає жодних позначень.

“Двічі уточнила в присутніх медиків по вакцині, хто виробник. Сказали Файзер, вакцинуйтеся і сфотографуєте коробку. Коробка була напівпуста, з такими ж ампулами, які кололи мені. Просто лежала на столі, без жодних холодильників”, – написала вона.

На запитання про деталі події Леся Дубчак відповіла, що фото зроблене нею особисто і колола медична бригада в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова, в якому вона викладає і є професоркою на кафедрі.

Згодом професорка додала, що і сама отримала ін’єкцію даною вакциною після запевнень медиків, що це саме Pfizer-BioNTech: “Я не розповсюджую фейк чи неперевірену інформацію. Я активний прихильник вакцинації, й з нетерпінням чекала на щось краще за індійські та китайські вакцини. Уточнюю, фото зроблене мною особисто під час вакцинації 10.06.2021 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Вакцинувалася в останні заявлені для вакцинації хвилини, яка проходила 10.06.21 з 10:00 до 16:00. Була остання на вакцинацію десь в 15:55, 150-та. На ампулах були лише цифри й логотип як на коробці. Жодної іншої інформації”.

У коментарях до допису шоковані юристи, адвокати та викладачі висловлюють своє обурення та вимагають притягнення винних до відповідальності.

Як відомо, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що у кожному районі столиці на базі навчальних закладів запрацювали пункти вакцинації працівників освіти міста Києва і щеплення роблять саме вакциною Pfizer, яку надав МОЗ.

Нагадаємо, за вихідні понад 30 тисяч українців вакцинувались від коронавірусу.

Станом на 14 червня в Україні зафіксовано 420 нових випадків захворювання на COVID-19.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.