Суспільство

“Світлофор” епідеміологічних зон: Україна може повернутись до адаптивного карантину

“Світлофор” епідеміологічних зон: Україна може повернутись до адаптивного карантину

В середині лютого Україна може повернутися до адаптивного карантину, який передбачає новий “світлофор” зон епідеміологічної небезпеки.

Про це заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на форумі”Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді.

“Наразі ми запропонуємо уряду новий світлофор зон епідеміологічної небезпеки, які будуть існувати в Україні вже в середині лютого, може, наприкінці лютого. Вони будуть поділені знову ж таки на декілька зон, три або чотири. І вони будуть показувати чіткі маячки, де ситуація дестабілізується, і де потрібно вживати відразу додаткових заходів”, – сказав він.

За його словами, новий адаптивний карантин дозволить системі охорони здоров’я надавати медичну допомогу всім, хто її потребує.

“Коли ми говоримо про інші рівні епіднебезпеки, які ми хочемо запровадити в адаптивному карантині: зелений, жовтий, помаранчевий, то вони будуть стосуватися не карантинних обмежень, вони будуть звітувати і показувати органам місцевого самоврядування, бізнесу або іншим суб’єктам про те, що є ризик подальшого розвитку епідемії в конкретному регіоні, що може призвести до негативних наслідків: збільшення кількості хворих, збільшення кількості госпіталізацій і, можливо, потенційний ризик, що система охорони здоров’я може не справитися”, – сказав санлікар.

Читайте також: “Червону зону” карантину вводитимуть за рішенням уряду – Шмигаль

Нагадаємо, Україна отримала підтвердження на отримання 12 мільйонів вакцин AstraZeneca і Novavax.

Раніше у МОЗ повідомили, що перший етап вакцинації від COVID-19 в Україні розпочнеться вже в середині лютого.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє почати вакцинацію українців від коронавірусної хвороби COVID-19, а також дозволяє реєстрацію COVID-вакцин в екстреному режимі.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило календарний план вакцинації українців від коронавірусу. Очікується, що вакцинація українського населення почнеться в лютому 2021 року.

Нагадаємо президент Зеленський заявив, що Україні буде недостатньо COVID-вакцин передбачених фондом COVAX.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.