Сили оборони вдарили “Нептуном” по викраденому росіянами десантному кораблю “Костянтин Ольшанський” – ВМС ЗСУ
ВДК ''Костянтин Ольшанський''. Фото: Defence Express
Українські війська вдарили ракетою “Нептун” по великому десантному кораблю “Костянтин Ольшанський”, який росіяни захопили у 2014 році.
Про це в ефірі телеканалу Freedom заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
“Детективна історія розгорнулася навколо великого десантного корабля “Костянтин Ольшанський”. Нагадаю, це український десантний корабель, який у 2014 році був захоплений російськими окупантами. 9 років він стояв в бухті Севастопольській. Його розбирали на запчастини. Просто грабували”, – розповів Плетенчук.
“А на десятий рік вони зрозуміли, що закінчуються у них десантні кораблі цього проєкту і було ухвалене рішення його відновити. І протягом року його відновили, але ціллю цих робіт було здійснити фальсифікацію, щоб відрапортувати московському керівництву… Цей корабель мав використовуватися проти України”, – додав речник ВМС ЗСУ.
“Тому було ухвалено рішення на ураження цієї одиниці нашим “Нептуном”. Ураження точно було завдано. Уточняється пошкодження. Пошкодження він однозначно отримав. В будь-якому випадку він зараз не боєздатний”, – підсумував Дмитро Плетенчук.
Слід зазначити, що фото чи відеопідтверджень ураження корабля на момент публікації новини не було.
Нагадаємо, раніше речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що під час атаки Сил оборони України порту Севастополя 24 березня, імовірно, був підбитий російський розвідувальний корабель “Іван Хурс”. Раніше Сили оборони вже уражали корабель “Іван Хурс“. Це сталося 24 травня 2023 року.
Як повідомлялося, Сили оборони уразили великі десантні кораблі “Ямал” і “Азов”, а також центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.
Згодом Головне управління розвідки зазначало, що ВДК “Ямал” отримав “критичні пошкодження” в результаті удару 24 березня.
Однак у даних Генштабу ЗСУ станом на ранок 25 березня про нові втрати кораблів РФ не повідомлялося: як і напередодні, було зазначено про 25 знищених російських кораблів та катерів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.