Війна

Тактика піхотних штурмів: чому росіяни активно просуваються на фронті

Тактика піхотних штурмів: чому росіяни активно просуваються на фронті

фото: Reuters

Останніми місяцями росіяни почали активно просуватися на фронті, вдаючись до тактика піхотних штурмів. Однак за рік ворог подолав від Авдіївки до Покровська відстань у 30-35 кілометрів, що непропорційно втратам особового складу окупаційних військ.

Таку думку в етері “Прямого” висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Вони давно цю тактику використовують. Це тактика піхотних штурмів. Вона відома, вона є по всій лінії фронту, тобто шляхом чисельної більшості ворог просочується деінде, закріплюється, вводить сили та в такий спосіб створює умови для напівоточення різних масштабів: чи на рівні окремих підрозділів, чи таке, як у Вугледарі ми спостерігали на початку місяця і в кінці вересня. І таким чином змушують нас вступати. І це призводить до таких от успіхів російською армією”, – зауважив Попович.

З іншого боку, за його словами, наступ військ РФ розпочався ще рік тому, однак за цей час ворог подолав від Авдіївки  до підступів до Покровська 30-35 кілометрів.

“Тобто за рік вони подолали таку відстань загалом. У квадратних кілометрах воно звучить доволі суттєво. Але якщо відстань, то там 35 кілометрів вони максимум змогли за один рік, втративши майже 40 тисяч особового складу, просунутися. Таким чином ми бачимо, яку ціну для них має тактика просування за використанням піхоти як основного штурмового засобу. Ясна річ, там працює артилерія, ясна річ, там працюють і кориговані авіаційні бомби. От саме завдяки КАБам “протиотрути” ми досі не можемо ефективної знайти. Плюс піхотні групи. Їм вдається таким чином просуватися. Але ми бачимо, скільки вони за це заплатять”, – пояснює військовий оглядач.

При цьому він відкинув припущення, що росіяни готують потужний наступ у Запорізькій області.

“Стосовно великого наступу на Запоріжжя, чесно кажучи, я б уточнив би. Насправді вони штурмують на Бердянському напрямку, як ми його називали торік. Але сказати, що там готуються такі величезні наступальні дії, я  зараз не можу. Були певні тактичні просування, але поки ще не більше. Ми почекаємо, подивимося, що там далі буде відбуватися. Але так, щоб буквально вони наступали на Запоріжжя, створюючи загрозу цьому місту – я думаю, що трошки треба за цим поспостерігати”, – переконаний Попович.

Натомість у Торецьку, розповідає він, окупанти використовують іншу тактику – знищення забудови за допомогою КАБів й артилерії.

“От вона в Торецьку повною мірою зараз проявляється. Вони знищують забудову для того, щоб позбавити нас можливості тримати оборону і таким чином змусити відступити. Зараз в Торецьку не залишилося, очевидно, навіть жодної цілої будівлі через цю тактику. І таким чином ворог там пробує просуватися вперед… У Торецьку ситуація зараз динамічна. Але якщо ворог захопить місто, то це безумовно створює додаткову загрозу для Костянтинівки”, – зазначив Попович.

Тим часом у Генеральному штабі ЗСУ оприлюднили оперативну інформацію станом на 08.00 16 жовтня 2024 року щодо російського вторгнення. Найгарячіше на Курахівському напрямку — там Сили оборони відбили 40 атак. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Новодмитрівка та Георгіївка. Окрім того, ворог атакував у бік Кремінної Балки, Цукуриного, Новоселидівки, Костянтинівки, Антонівки та Катеринівки.

Напередодні речниця ОТУ “Луганськ” Анастасія Бобовнікова повідомила, що ЗСУ поблизу Торецька створили фортифікації, які допоможуть українським військовим зберегти свої життя та стримуватимуть російське військо у разі виходу Сил оборони з міста.

Раніше повідомлялось, що російські окупаційні війська продовжують просування в міській забудові Торецька Донецької області по вулиці Центральній, де відбуваються важкі динамічні бої.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.