Трьох українських моряків випустили з СІЗО Сімферополя – омбудсмен
Незаконно утримуваних капітана українського риболовецького судна “ЯМК-0041” Віктора Новицького, а також двох рибалок Руслана Кондратюка та Андрія Морозова випустили із СІЗО Сімферополя.
Про це пише у Facebook український омбудсмен Людмила Денісова.
Вона зазначила, що українським морякам змінено запобіжний захід на підписку про невиїзд.
“Хочу наголосити, що подібні дії Російської Федерації не мають нічого спільного із реальною правозахисною практикою, а є лише використанням українських громадян у своїй зовнішньополітичній грі. Адже спочатку Росія всупереч усім міжнародним нормам права незаконно анексує Кримський півострів, потім незаконно використовує водні ресурси України і затримує українські судна”, – написала омбудсмен.
На думку Денісової, таке показове звільнення російською владою українських моряків не є щирою гуманітарною місією.
Раніше заявлялося, що обмін екіпажів українського судна “ЯМК-0041”, затриманого російськими прикордонниками, і кримського судна “Норд”, затриманого українськими прикордонниками, неможливий, оскільки всі ці рибалки є громадянами України.
30 березня український суд заарештував судно “Норд”. Суд обрав капітану судна “Норд” Володимиру Горбенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення 35 тисяч 240 гривень. У п’ятницю ввечері, 6 квітня, адвокати внесли заставу Горбенка.
4 травня російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно “ЯМК-0041” (порт приписки Очаків) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму. Причиною затримання назвали незаконний промисел камбали-калкана.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.