Новини

У Кабміні оприлюднили план відділення Нафтогазу

У Кабміні оприлюднили план відділення Нафтогазу

Нафтогаз

Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову з планом відділення незалежного оператора української газотранспортної системи від “Нафтогазу”.

Відповідний документ опублікований на урядовому порталі.

Так, у Кабміні постановили:

1. Обрати модель відокремлення діяльності з транспортування природного газу, передбачену статтею 27 Закону України “Про ринок природного газу”, як модель відокремлення для оператора газотранспортної системи, яка перебуває в державній власності та не підлягає приватизації.

2. Визначити, що товариство з обмеженою відповідальністю “Оператор газотранспортної системи України” має право подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запит на сертифікацію оператора газотранспортної системи.

3. Затвердити план заходів з виконання вимог щодо відокремлення і незалежності оператора газотранспортної системи.

Крім того,  положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” доповнили наступним абзацом:

“Дія цього Положення не поширюється на об’єкти державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами, у разі передачі таких об’єктів за рішенням Кабінету Міністрів України з метою виконання вимог щодо відокремлення і незалежності оператора газотранспортної системи”.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів призначив до складу членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Юлію Ковалів та Наталію Бойко.

Читайте також: Україна повністю забезпечена газом на зиму – Нафтогаз.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.