У Кабміні пояснили, як вдалось оцінити кількість населення України
Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів у коментарі “Прямому”, як вдалося визначити кількість населення України.
“Останні 3 місяці ми працювали над тим, щоб зробити оцінку чисельності населення України. Стандартний підхід полягав у тому, щоб проводити традиційний перепис населення України. Коли ми вивчили це питання докладніше, побачили дві проблеми. По-перше, це дуже дорого – 3,4 млрд грн було виділено в цьому році на перепис населення”, – сказав Дубілет.
Він зауважив, що у Кабміні вирішили, що ці гроші краще буде переорієнтувати на медицину, освіту чи інші програми.
“А з іншого боку – це дуже неточний метод. Тому що пробний перепис населення, який був проведений минулого року, показав, що 25% людей просто не відкривають двері. Ми почали шукати, яким чином можна зробити цю оцінку населення набагато швидше і дешевше. Розробили три методики. Ці методики передбачають роботу з мобільними операторами, реєстровими даними України і т.д. Всі три способи дали приблизно однаковий результат, і ми вийшли на ту кількість населення, яку ми маємо на не окупованих територіях України і в розбивці по окремих областях та регіонах”, – додав Дубілет.
Нагадаємо, згідно з даними електронної перепису, населення України становить 37 мільйонів 289 тисяч осіб.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.