Новини

У КМДА планують відкрити “кризову кімнату” для жертв домашнього насильства

У КМДА планують відкрити “кризову кімнату” для жертв домашнього насильства

Фото: Pixabay

Київська влада планує навесні 2020 року відкрити “кризову кімнату” для жертв домашнього насильства, у якій можна буде перебувати до десяти днів.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Як зазначила заступник голови КМДА Марина Хонда, з 3500 опитаних жителів столиці більшість не знає, куди звертатися, якщо ти став жертвою насильства в сім’ї.

“Контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2800 осіб”, – зазначила вона.

Хонда також зауважила, що постраждалі часто не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки бояться потім опинитися віч-на-віч з агресором. Щоб виправити ситуацію, було прийнято рішення навесні 2020 року відкрити “кризову кімнату”.

“Це “кімната” на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій “кризовій кімнаті”, отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання”, – пояснила Хонда.

Читайте також: у Києві чоловік вперше отримав вирок суду за домашнє насильство.

Нагадаємо, від різних форм насильства у родинах кожного року страждають більше 1 млн українців та українок.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.