У Кремлі підтвердили переговори щодо повернення обладнання з українських кораблів
Москва і Київ підтримують контакти щодо обладнання з повернутих Україні кораблів.
Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передають російські ЗМІ.
За його словами, ця тема порушувалася під час недавньої телефонної розмови президентів двох країн Володимира Путіна і Володимира Зеленського. “Тема зачіпалася, дійсно, і ми про це сказали в нашому повідомленні. В даний час більше додати нічого”, – сказав представник Кремля.
Відповідаючи на питання про те, чи планується повернення українській стороні обладнання з кораблів, Пєсков сказав: “Здійснюються відповідні контакти, я тут деталей не маю”.
Нагадаємо, раніше у інтернеті з’явились фото з наслідками мародерства Російської Федерації на українських військових кораблях, які були повернуті Росією після їхнього захоплення у районі Керченської протоки.
Також колишній військовополонений Андрій Ейдер заявив, що співробітники Федеральної служби безпеки РФ окрім всього іншого викрали з переданого 20 листопада катера “Бердянськ” використану спідню білизну.
Нагадаємо, 21 листопада ФСБ РФ заперечило факт розграбування українських кораблів, зокрема викрадення навіть унітазів.
20 листопада Військово-морські сили повідомили про повернення українських катерів “Нікополь”, “Бердянськ” та буксира “Яни Капу” в рідну гавань.
Згодом у МЗС заявили, що судна Військово-морських сил України буксир “Яни Капу” та артилерійські катери “Бердянськ” та “Нікополь”, які Росія повернула, після захоплення в Керченській протоці пройдуть додаткову експертизу та перевірку щодо можливого вилучення документів та обладання.
Про те, що відомо про військові судна “Яни Капу”, “Бердянськ” та “Нікополь” читайте у ексклюзивному матеріалі “Прямого”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.