ФСБ відзвітувала про зняті з українських катерів унітази
Федеральна служба безпеки Російської Федерації заявила, що повернула українські кораблі “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу” в нормальному стані і зі справною сантехнікою.
Про це йдеться у відповіді ФСБ на слова командувача ВМФ України Ігоря Воронченка про те, що росіяни угробили кораблі і “познімали навіть плафони, розетки і унітази”, передає LB.ua з посиланням на росйські ЗМІ.
“Катери і буксир передано українській стороні в нормальному стані і зі справною сантехнікою. Якщо за час переходу від берегів Криму до Очакова українська сторона зуміла “угробити” судна і довести сантехніку до неналежного стану, то це проблема самої української сторони”, – заявили у російській спецслужбі.
Зазначимо, президент Володимир Зеленський після огляду кораблів в Очакові заявив, що на катерах “частково не вистачає обладнання, не вистачає частини озброєння”, і пообіцяв відремонтувати їх за три місяці.
Тим часом колишній головний військовий прокурор України Анатолій Матіос тим часом оприлюднив список пошкоджень, виявлений на кораблях.

Згідно з документом, російські мародери зняли з буксира “Яни Капу”, бронекатерів “Нікополь” і “Бердянськ” не тільки все радіоустаткування, але навіть унітази і кухонні плити.
Отже, на “Нікополі” немає трьох радіостанцій Harris (однієї короткохвильової і двох УКХ), радіостанції Motorola, чотирьох радіостанцій ICOM, станції космічного зв’язку IRIDIUM. Немає радіолокаційної станції Furuno, надувного човна з мотором і апаратури розпізнавання, вогнегасників, ліхтарів освітлення, аварійного буя, кухонної плити, унітазу тощо. Озброєння, крім 30 мм артустановки, і весь боєзапас знято.
На малому бронекатері “Бердянськ” теж немає всього переліченого. Крім того, російськими снарядами пробито бронерубку і машинне відділення. Пошкоджено лівий двигун.
На буксирі “Яни Капу” розбито все обладнання в ходовій рубці, немає паливної апаратури, розеток і плафонів, у машинному відділенні пробоїна, забита пластиром із розсувним упором. Немає також радіостанцій Harris, ICOM, MOTOROLA.
Раніше народна депутатка від фракції “Європейська солідарність” Ірина Фріз заявила, що те, що нинішня влада не коментує те, що Росія передала захоплені судна під відповідальне зберігання є ознакою того, що у нас проросійська влада.
Нагадаємо, Військово-морські сили повідомили про повернення українських катерів “Нікополь”, “Бердянськ” та буксира “Яни Капу” в рідну гавань.
Згодом у МЗС заявили, що судна Військово-морських сил України буксир “Яни Капу” та артилерійські катери “Бердянськ” та “Нікополь”, які Росія повернула, після захоплення в Керченській протоці пройдуть додаткову експертизу та перевірку щодо можливого вилучення документів та обладання.
Про те, що відомо про військові судна “Яни Капу”, “Бердянськ” та “Нікополь” читайте у ексклюзивному матеріалі “Прямого”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.