У моїх очах ви всі герої: Туск заявив, що залишатиметься другом і союзником України
Президент Європейської ради Дональд Туск назвав українців героями та заявив, що залишатиметься другом та союзником України.
Про це він розповів під час брифінгу. Трансляцію вів “Прямий”.
“Я пишаюсь тим, що мав можливість працювати з вами у контексті спільності наших інтересів і цінностей. Я залишатимусь вашим другом і союзником, незалежно від того ким я буду у майбутньому. Впродовж всіх цих років, я завжди намагався підтримати Україну в Європі, а Європу в Україні”, – наголосив Дональд Туск.
Туск відзначив, що відвага та рішучість українців здобули повагу та визнання у багатьох європейців, серед яких все більше і більше союзників української справи.
“У моїх очах ви всі герої. Саме такими я бачив вас під час “Революції Гідності” на Майдані, а також потім коли ви захищали суверенітет і цілісність своєї країни і, водночас, будували сучасну державу та запроваджували демократичні стандарти. Попри бідність, яка все ще залишається у багатьох міста, попри страждання принесені війною, попри труднощі реформ – ви встояли. Європейський Союз повинен гордитись і бути вдячним за те, що має такого партнера. Я робив усе можливе аби прискорити процес інтеграції України з рештою Європи. Не все вдалось, не завжди я був таким ефективним, як хотів. Вибачте мені друзі”, – додав він.
Туск наголосив, що українці завжди можуть на нього розраховувати.
Також президент Європейської ради Дональд Туск та Петро Порошенко провели зустріч та наголосили на важливості продовження євроінтеграційної політики України.
Нагадаємо, 8 липня 2019 року у Києві відбудеться 21-й саміт Україна – Європейський Союз. На заході головуватимуть Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Дональд Туск і Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.