Суспільство

У полку “Скеля” встановили інструкторів, причетних до знущань над військовими, але їх не покарали – омбудсманка

У полку “Скеля” встановили інструкторів, причетних до знущань над військовими, але їх не покарали – омбудсманка

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

У 425-му окремому штурмовому полку “Скеля” під час перевірки встановили групу інструкторів, яких пов’язували зі знущаннями над військовослужбовцями на полігонах. Однак, за даними Офісу військового омбудсмана, заходів для притягнення цих людей до відповідальності не вжили.

Про це заявила військова омбудсманка Ольга Решетилова.

За її словами, про можливі порушення у підрозділі стало відомо ще у травні-червні 2025 року. Спочатку йшлося про окремі випадки побиття військових, однак після інциденту з керівництвом одного з батальйонів стало зрозуміло, що проблема може мати системний характер.

Під час перевірки на полігоні «Скелі» представники Офісу військового омбудсмана спільно з Військовою службою правопорядку встановили осіб, яких пов’язували з організацією знущань над особовим складом. Також із підрозділу забрали 22 військовослужбовців, які надали свідчення про побиття. За словами Решетилової, ці свідчення підтвердилися під час перевірки на поліграфі.

“Нам вдалося ідентифікувати групу інструкторів, які організовують знущання на полігонах. На жаль, керівництвом ВСП не були вжиті відповідні заходи ні щодо притягнення цієї групи людей до відповідальності, ні щодо запобігання протиправним діям у майбутньому”, — зазначила омбудсманка.

Вона додала, що після службової перевірки матеріали передали правоохоронцям. Загалом, за словами Решетилової, Офіс військового омбудсмана направив дев’ять повідомлень про можливі злочини у “Скелі”.

Окремо омбудсманка розповіла про проблему військовослужбовців із наркотичними залежностями, які проходять замісну підтримувальну терапію. За її словами, у підрозділі таких людей виявили близько двох тисяч.

Решетилова наголосила, що відповідно до наказу №402 такі військовослужбовці є непридатними до служби, а у виняткових випадках можуть бути визнані обмежено придатними. Водночас, за її словами, вони не мають проходити службу у штурмових підрозділах.

Також вона зазначила, що проблема не стосується всього полку, оскільки у “Скелі” служить багато військових, які не мають стосунку до можливих порушень.

Нагадаємо, щонайменше 26 новобранців 425-го окремого штурмового полку “Скеля” померли від кінця 2025 року до весни 2026-го.

Як повідомлялося, 425-й окремий штурмовий полк “Скеля” відреагував на журналістське розслідування про службу в підрозділі та загибель військовослужбовців. У командуванні заявили, що готові співпрацювати зі слідством, але закликали не робити висновків до завершення всіх перевірок.

Напередодні стало відомо, що працівники Державного бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження після публікацій у медіа про можливі порушення прав військовослужбовців штурмового полку “Скеля”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookXTelegram та Instagram.