Також у телеграм-каналі Exilenova+ оприлюднено відео з наслідками атаки.
За попередніми оцінками, ураження стратегічного об’єкта було здійснене за допомогою ракет Storm Shadow.
Близько 12:00 жителі Воронежа почали повідомляти про вибухи. За даними з мережі, над місцями влучань здіймаються високі стовпи диму.
У соцмережах повідомляється, що атаковано Воронезький завод напівпровідникових приладів «Сборка».
Підприємство перебуває під санкціями у низці країн.
Атаковане підприємство є частиною військово-промислового комплексу РФ та виготовляє електронні компоненти для низки зразків озброєння, зокрема зенітного ракетно-гарматного комплексу “Панцир”, крилатих ракет Х-101 та ракет комплексів “Іскандер-К” і “Калібр”.
Завод виробляє продукцію, яка застосовується в радіолокаційних станціях та комплексах протиповітряної оборони, серед яких С-400.
Підприємство також виробляло електронну компонентну базу, зокрема транзисторні збірки та матриці для блоку “УВК-208”, які використовувалися у системі ракет Х-101.
Також у межах кооперації зі створення крилатої ракети 9М727 комплексу “Іскандер-К” підприємство займалося виготовленням та постачанням напівпровідникових матриць для бортової цифрової обчислювальної машини “Заря-61М”.
Завод забезпечував виробництво окремих електронних елементів для бойової машини 72В6 комплексу “Панцир-С1” та його модифікацій, включно з діодами й транзисторними збірками для телевізійного каналу наведення ТВК-2.
Зокрема влада РФ підтвердила атаку на Воронезьку область.
Губернатор регіону заявив, що над областю нібито були знищені кілька високошвидкісних повітряних цілей. Також він повідомив про пошкодження одного з підприємств.
За його словами, постраждали троє людей. Водночас точної інформації про підприємство, яке зазнало атаки, він не надав.