Новини

У столиці намагаються ввести пряме президентське правління – Кличко

У столиці намагаються ввести пряме президентське правління – Кличко

https://www.facebook.com/Vitaliy.Klychko/photos/a.1524660491085832/2393592230859316/?type=3&theater

Кабінет міністрів зробив крок до того, щоб в столиці було запроваджене двовладдя і по суті – пряме президентське правління.

Про це на брифінгу повідомив мер Києва і голова КМДА Віталій Кличко. Трансляцію вів “Прямий”.

“Про наміри урізати повноваження обраного мера Офіс президента заявляв  давно, зокрема особливо спритним був голова ОП Андрій Богдан”, – зазначив мер.

Рішення Кабміну про своє звільнення з посади очільника КМДА Кличко назвав неконституційним і недемократичним. Він наголосив, що мова йде не про конкретні прізвища, а про місцеве самоврядування.

“В 2003 році Конституційний суд чітко визначив, що головою КМДА може бути тільки людина, обрана киянами київським міським головою”,- нагадав Кличко.

Раніше депутат фракції політичної партії “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко написав у себе в Facebook, що уряд одноголосно прийняв рішення про звільнення Кличка.

Після схвалення Кабміну рішення про звільнення Кличко має прийняти президент Володимир Зеленський.

24 липня глава Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

14 серпня Кличко дав свідчення у НАБУ у кримінальному провадженні, яке відкрили за його зверненням. Провадження стосується публічної заяви Богдана про пропозицію йому якимись особами хабара в $20 млн, нібито від імені і в інтересах Кличка.

За словами народного депутата Тетятни Чорновол, між мером Києва Віталієм Кличком і соратником Януковича Андрієм Портновим, який має відчутний вплив на оточення Володимира Зеленського, існує давній персональний конфлікт.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.