Економіка

У столиці підвищили тарифи на опалення: скільки тепер платитимуть кияни

У столиці підвищили тарифи на опалення: скільки тепер платитимуть кияни

Фото: Pixabay

Згідно з рішенням Київської міської державної адміністрації, від 19 жовтня, з початком опалювального сезону для комунального підприємства “Київтеплоенерго” зросли тарифи на опалення, але для населення тариф не змінюється.

У розпорядженні КМДА вказується, що рішення набирає чинності з дати опублікування і діятиме до 30 вересня 2022 року.

Так, згідно з документом, тариф для “Київтеплоенерго” на теплову енергію для населення встановлено на рівні 2381,54 грн за 1 Гкал (з ПДВ). Це на 47,7% більше, ніж тариф, який діяв до цього часу (1 616,48 грн за 1 Гкал).

Водночас у КМДА зазначили, що в опалювальному сезоні 2021/2022 тарифи на тепло для населення залишаться на рівні минулого року. Вартість 1 Гкал тепла – 1654,41 грн з ПДВ.

“При збільшенні витрат підприємства через зростання вартості газу, тарифи на тепло КП “Київтеплоенерго” для категорії “населення” підвищувати не будуть. Київська міська рада прийняла рішення про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства “Київтеплоенерго” на 2 млрд гривень. Це один з необхідних кроків, щоб стабільно пройти опалювальний сезон і не допустити зростання тарифів на тепло для населення”, – резюмували у КМДА.

Натомість тариф на постачання гарячої води для населення протягом опалювального сезону встановлено на рівні 97,89 грн за 1 кубометр (з ПДВ). Це менше, ніж чинний тариф – 99,79 грн за 1 кубометр (з ПДВ). Однак він зросте до 119,83 гривні після закінчення опалювального сезону.

Нагадаємо, що 11 серпня Кабінет Міністрів України знизив тариф на електроенергію для домогосподарств, що споживають менш як 250 кВт-год.

Як відомо, у Києві зростуть тарифи на гарячу воду й опалення. Вартість послуг зросте з 1 жовтня. Заступник голови КМДА пояснив, що підприємства теплопостачання не мають обігових коштів.

До слова, Зеленський не виконав передвиборчих обіцянок щодо зниження тарифів. Як порівняти з червнем 2020 року, деякі комунальні тарифи в Україні подорожчали втричі.

Раніше українців попередили про значне підвищення тарифів на комуналку. До зростання тарифів призвели, в першу чергу, скасування ПСО, спецзобов’язань “Нафтогазу” щодо постачання газу для ТКЕ, і формування нових цін на газ для теплокомуненерго.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.