Новини

Україна може звернутись до Єврокомісії щодо порушення Польщею Угоди про асоціацію

Україна може звернутись до Єврокомісії щодо порушення Польщею Угоди про асоціацію

Україна може звернутися зі скаргою до Європейської комісії на дії Польщі, яка в односторонньому порядку суттєво скоротила квоту на перевезення для українського автомобільного транспорту, що суперечить Угоді про асоціацію Україна-ЄС.

Про це під час брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“Польська сторона з цього року істотно знизила кількість двосторонніх дозволів для перевезень до Польщі або транзитом через Польщу українських вантажів. Ця квота скоротилася істотно”, – наголосив Омелян.

За його словами, якщо торік було 260 тисяч договорів, то цього року – 160 тисяч.

“На жаль, неодноразові переговори не дали результату. Поляки однозначно заявляють, що вони захищають власний ринок”, – зауважив Володимир Омелян.

“Я сподіваюся, що в ході запланованої зустрічі президента України з президентом Польщі на початку вересня це питання буде порушено, і інтереси українських автоперевізників будуть захищені. Якщо це не подіє, ми готові звертатися до Єврокомісії, оскільки такими односторонніми діями польська сторона порушує Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом”, – додав міністр.

Нагадаємо, Україна у 2020 році пропонуватиме Європейському Союзу перегляд Угоди про асоціацію.

За словами народного депутата Марії Іонової, Угода про асоціацію з Євросоюзом залишається дорожньою картою для впровадження амбітної програми реформ в Україні.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.