Україна може звернутись до Єврокомісії щодо порушення Польщею Угоди про асоціацію
Україна може звернутися зі скаргою до Європейської комісії на дії Польщі, яка в односторонньому порядку суттєво скоротила квоту на перевезення для українського автомобільного транспорту, що суперечить Угоді про асоціацію Україна-ЄС.
Про це під час брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
“Польська сторона з цього року істотно знизила кількість двосторонніх дозволів для перевезень до Польщі або транзитом через Польщу українських вантажів. Ця квота скоротилася істотно”, – наголосив Омелян.
За його словами, якщо торік було 260 тисяч договорів, то цього року – 160 тисяч.
“На жаль, неодноразові переговори не дали результату. Поляки однозначно заявляють, що вони захищають власний ринок”, – зауважив Володимир Омелян.
“Я сподіваюся, що в ході запланованої зустрічі президента України з президентом Польщі на початку вересня це питання буде порушено, і інтереси українських автоперевізників будуть захищені. Якщо це не подіє, ми готові звертатися до Єврокомісії, оскільки такими односторонніми діями польська сторона порушує Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом”, – додав міністр.
Нагадаємо, Україна у 2020 році пропонуватиме Європейському Союзу перегляд Угоди про асоціацію.
За словами народного депутата Марії Іонової, Угода про асоціацію з Євросоюзом залишається дорожньою картою для впровадження амбітної програми реформ в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.