Україна на 20% скоротила імпорт газу
За січень-лютий Україна імпортувала 0,9 млрд кубометрів газу, що на 20% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це повідомляє прес-служба ПАТ “Укртрансгаз“.
“Усього за два місяці 2019 року в Україну імпортовано 0,9 млрд куб. м блакитного палива, що менше на 20%, або на 0,2 млрд куб. м, від аналогічного минулорічного обсягу”, – йдеться в повідомленні
Зазначається, що уже четверту зиму поспіль Україна імпортує газ для своїх потреб виключно з країн ЄС.
Також Укртрансгаз інформує, що за січень-лютий 2019 року територією України було транспортовано 13,8 млрд кубометрів газу з РФ до європейських країн і Молдови. Порівняно з аналогічним показником 2018 року транзитні обсяги збільшилися на 1,8 млрд кубометрів, або на 15%.
З українських родовищ до газотранспортної системи за 2 місяці 2019 року надійшло 3,5 млрд кубометрів газу, що на 3% більше, ніж торік.
У січні-лютому до підземних сховищ газу (ПСГ) блакитне паливо практично не закачувалося, як і протягом такого самого періоду 2018 року. Відбір газу з ПСГ за січень-лютий поточного року становив 4,1 млрд куб. м, що на 0,6 млрд (або на 13%) менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Українським споживачам станом на кінець лютого магістральними газопроводами транспортовано 7,9 млрд кубометрів газу, що на 9% менше показника 2018 року.
Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у найближчі п’ять років Україна має перейти на споживання енергоресурсів власного видобутку.
Раніше “Прямий” повідомляв, що Україні вдалося вистояти і позбутися російської газової залежності, в яку потрапила через газову угоду 2009 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.