Новини

Україна не має права здавати свої території і збільшувати сіру зону – громадський активіст

Україна не має права здавати свої території і збільшувати сіру зону – громадський активіст

Україна не має права віддавати території і розширювати сіру зону, погіршуючи безпекову ситуацію вздовж всієї лінії зіткнення.

Про це в ефірі “Прямого” заявив громадський діяч Станіслав Федорчук.

“Я думаю, що вся ця гра з розведенням військ, вона є способом продемонструвати Російській Федерації добру волю Володимира Зеленського, мовляв “Україна йде на ось такі поступки”, – сказав Федорчук.

На його думку, це один із найганебніших випадків української дипломатії, який демонструє слабкість позиції влади.

“Загороднюк сказав правду – не можна розводити українські війська. Не можна в принципі проводити відведення, бо в цьому немає ніякого сенсу. Це не зупинить війну і не поліпшить гуманітарну ситуацію. Ми прекрасно розуміємо, що є контрольно-пропускні пункти, які діють в штатному режимі вже протягом шести років. Так, їх недостатньо”, – додав Федорчук.

Він також зауважив, що можливо було б варто відкрити додаткові контрольно пропускні пункти.

“Однак зводити це з питанням відведення українських військ, з розширенням сірої зони, з погіршенням безпекової ситуації вздовж всієї лінії зіткнення, Україна не має права. Є така стаття Кримінального Кодексу, як залишення людей в небезпеці. Тобто Україна не має права віддавати території якимось незрозумілим людям, які називають себе самопроголошеними республіками або ще кимось… І виходячи з прагматичних міркувань, ми не маємо права відступати зі своєї землі”, – завершив Федорчук.

Нагадаємо, у Міністерстві оборони України виступили проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі, оскільки це суперечить суті Мінських угод і призведе до заморожування конфлікту.

УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ЩЕ НА ДЕВ’ЯТЬОХ ДІЛЯНКАХ У ЗОНІ ООС НА ДОНБАСІ

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.