В домовленості про перемир’я на Донбасі зафіксовано відповідальність сторін
У заяві Тристоронньої контактної групи (ТКГ) вперше зафіксовано, що порушення перемир’я на Донбасі передбачає відповідальність сторін, а також вперше ідеться про заборону на будь-яке ведення вогню.
Про це під час брифінгу у Києві повідомив представник України в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ Роман Безсмертний.
Окрім того, документ передбачає публічну заяву про взяття обов’язку про припинення вогню на Донбасі.
“Ви пам’ятаєте, що напередодні цих переговорів велася мова щодо так званого хлібного перемир’я. Досягнуті домовленості про те, що 00 годин 1 хвилини 21 числа розпочинається безстрокова заборона обстрілу. При чому, вперше, в документі, в заяві зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню. У заяві передбачена відповідальність осіб за відкриття вогню. Також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню. Тобто, сторони публічно беруть на себе обов’язок не вести вогонь впродовж неозначеного періоду”, – заявив Безсмертний.
Нагадаємо, що у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з участю представників ОРДЛО погодили нове перемир’я на Донбасі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.