Суспільство

В Україні хочуть підвищити штрафи за перевищення швидкості: що зміниться

В Україні хочуть підвищити штрафи за перевищення швидкості: що зміниться

В Україні планують суттєво підвищити штрафи за перевищення швидкості. Якщо законопроєкт ухвалять, за окремі порушення водіям доведеться заплатити до 17 тисяч гривень.

Про це повідомила народна депутатка від фракції “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк.

За її словами, документ розробили разом із МВС та Національною поліцією. Він передбачає нову систему штрафів залежно від того, наскільки водій перевищив дозволену швидкість.

Замість нинішніх двох категорій пропонують запровадити пʼять. Так, за перевищення більш ніж на 20 км/год штраф хочуть збільшити з 340 до 680 гривень. Якщо швидкість перевищили більш ніж на 40 км/год – доведеться заплатити 2040 гривень, більш ніж на 60 км/год – 2720 гривень, а більш ніж на 80 км/год – 3400 гривень.

Найсуворіше покарання пропонують для водіїв, які регулярно ігнорують правила. За пʼять і більше випадків перевищення швидкості протягом року штраф може зрости до 17 тисяч гривень.

Наразі законопроєкт ще не зареєстрували у Верховній Раді.

Нагадаємо, 5 червня 2026 року близько 17:00 на Чоколівському бульварі у Києві водій Mercedes-Benz, який рухався з перевищенням швидкості, виїхав за межі проїжджої частини та влетів у підземний пішохідний перехід, де перебували люди. Унаслідок ДТП загинули четверо пішоходів – двоє дільничних офіцерів поліції, жінка та 12-річний хлопчик.

Шевченківський суд Києва 8 червня обрав запобіжний захід 49-річному водієві Mercedes-Benz Павлу Плешивцеву, відправивши підозрюваного під варту до 3 серпня без права застави. Адвокат зазначив, що його підзахисний шкодує про те, що сталося.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookXTelegram та Instagram.