В Україні почали виписувати електронні лікарняні: як це працює
З 4 червня в Україні почали впроваджувати систему електронних лікарняних, яка замінить паперові листки непрацездатності.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
“З 4 червня розпочався перехідний період впровадження цільової моделі е-лікарняних. Нова форма документу має замінити паперові листки непрацездатності та зекономити бюджетні кошти. Так вдасться мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних та спростити процес отримання страхових виплат”, – йдеться у повідомленні.
До 31 серпня буде діяти перехідна модель і медичні заклади будуть видавати як електронні, так і паперові документи.
Зазначається, що тепер лікар не буде виписувати безпосередньо е-лікарняний, а формуватиме відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я. Після цього е-лікарняний автоматично створюється в Електронному реєстрі листків непрацездатності.
За результатом внесення даних, лікар підписує сформований медичний висновок своїм електронним підписом і пацієнт отримує смс-сповіщення про сформований медичний висновок. На його підставі він може отримати е-лікарняний.
Раніше глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що з червня по серпень медичні установи зможуть формувати як електронні лікарняні, так і видавати паперові листки непрацездатності, а вже з 1 вересня відбудеться повний перехід на електронну систему формування таких документів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.