В Україні де-факто встановлюється авторитарний режим – Смолій
Якщо український парламент не продукуватиме законопроекти, а вони “спускатимуться” з Офісу президента, то де-факто в Україні встановлюється авторитарний режим.
Таку думку в ток-шоу “Ехо України” висловив політичний експерт Андрій Смолій.
“Є велика загроза того, що монофракційна більшість перетворить Верховну Раду – український парламент у парламентсько-президентській республіці, на дефакто президентсько-парламентську республіку, а то й навіть президентську”, – сказав Смолій.
Тому що, як зауважив Смолій, перш за все цей парламент повинен продукувати законопроекти.
“Якщо він не продукує ці законопроекти, а ці законопроекти “спускаються” з Офісу президента, то це означає, що цей парламент не є продуктивним. Це означає, що де-факто встановлюється авторитарна модель. І дуже важливо для нашої держави, яка цілком може скотитися до авторитаризму, щоб першоджерелом законопроектів і влади був саме парламент”, – додав Смолій.
Нагадаємо, політолог Сергій Таран висловив думку, що нова Верховна Рада буде найслабшою за всю історію України, тому що роль парламенту буде зменшена.
Народний депутат Сергій Висоцький вважає, що створення монокоаліції у Верховній Раді “Слугою народу” і фактична узурпація влади у країні у підсумку торкнеться кожного громадянина, а не лише представників опозиції.
Раніше у Міністерстві закордонних справ Російської Федерації прокоментували підсумки парламентських виборів в Україні – їх названо “голосуванням надії”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.