Новини

В Україні хочуть закрити третину тюрем

В Україні хочуть закрити третину тюрем

Міністерство юстиції України планує скоротити до третини українських тюрем.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає “Радіо Свобода”.

За його словами, відомство планує відійти від принципу, за яким основним методом покарання злочинців є позбавлення волі.

“Позбавляти волі мають лише невелику кількість осіб, дуже обмежено. Тому що це, по-перше, неефективно, по-друге, дуже дорого. Людина, яка виходить з місць позбавлення волі, а вона не пристосована до життя, і вчиняє злочини знову. Тюремна система не виконує свою функцію”, – заявив він.

Крім того, міністр навів приклад досвіду країн Європи, де до правопорушників застосовують покарання у вигляді програми корекції, часткову ізоляцію чи обмеження пересування за допомогою електронного браслета.

“Ключова реформа, яку ми задумали – ми будемо шукати фінансування, можливо, донорське, для того щоб побудувати кілька тюрем за зразком тієї ж Норвегії, сучасні, зручні, ефективні тюрми, які використовують небагато енергії, енергоефективні, де дійсно можна було би реально працювати з ув’язненими, які потребують ізоляції”, – зазначив він.

За його даними, наразі в Україні понад сто тюрем. Третину з них планується закрити і продати земельні ділянки, а вирученими коштами покрити базові витрати для будівництва нових закладів. Точних прогнозів Малюська не дає, проте припускає, що, якщо починати роботу над втіленням проєкту в 2020 році, Україні знадобиться іноземне фінансування, щоб побудувати нові місця утримання в’язнів.

Нагадаємо, раніше попередній міністр юстиції Павло Петренко заявив, що в українських тюрмах, які розраховані на 200 тисяч осіб, знаходиться 50 тисяч осіб, що є наслідком гуманізації кримінального законодавства.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.