В Україні зросла квота україномовних пісень на радіо і ТБ
В Україні з четверга, 8 листопада, починається фінальний етап введення квот на україномовні пісні і програми на радіо, а також передач на телебаченні.
Про це йдеться в перехідних положеннях відповідного закону – №1421-VIII.
Таким чином, відтепер частка україномовних пісень на радіо повинна становити 35%, а не 30%, як раніше. Квота повинна зберігатися протягом доби і в часових проміжках:: 7:00 – 14:00 і 15:00 – 22:00.
Також тепер частка передач державною мовою має становити щонайменше 60%.
Як повідомляв “Прямий”, депутати Тернопільської обласної ради прийняли мораторій на використання російськомовного культурного продукту.
Це вже третя область, яка приймає подібне рішення. Раніше депутати Житомирської обласної ради на засіданні в четвер, 25 жовтня, ввели мораторій на публічне використання на території області російськомовного культурного продукту.
Першими рішення про впровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту ввели на Львівщині.