Від мобілізації до погроз інтернатом: з окупації повернули 15 дітей
Фото: Freepik
Ще 15 українських дітей та підлітків вдалося повернути з тимчасово окупованих територій. Усі вони пережили тиск окупаційної влади, погрози та спроби примусової русифікації.
Про це повідомили в організації Save Ukraine.
Повернення дітей стало можливим за підтримки партнерів у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA.
Серед врятованих – 18-річний Микита, який переховувався від примусової мобілізації до російської армії та відмовився навчатися у російській школі. За словами організації, під час окупації хлопець навіть став на захист неповнолітніх дівчат, до яких чіплявся нетверезий російський військовий.
Також вдалося евакуювати 17-річного Івана. Окупаційна влада вимагала, щоб він став на військовий облік, а його матері погрожувала кримінальною справою. Крім того, брата хлопця, як повідомляє Save Ukraine, після доносу сусіда викрали й пів року утримували в полоні.
Серед врятованих і 13-річна Дарія. Дівчинка майже не виходила з дому, щоб окупанти не дізналися, що вона не відвідує російську школу. Родині погрожували забрати дитину до інтернату, а саме село постійно потерпало від атак російських дронів.
Зараз усі 15 дітей проходять реінтеграцію в центрах “Надії та відновлення”. Там вони отримують психологічну допомогу, підтримку з оформленням документів і тимчасовий прихисток.
У Save Ukraine наголошують, що на тимчасово окупованих територіях досі залишаються сотні тисяч українських дітей. За даними організації, окупаційна влада продовжує тиснути на родини, намагається навʼязати дітям російську ідентичність та залучає підлітків до підготовки до служби в російській армії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.