Новини

Відведення ЗСУ від Станиці Луганської створило ризики захоплення окупантами нових українських територій – командувач ДШВ

Відведення ЗСУ від Станиці Луганської створило ризики захоплення окупантами нових українських територій – командувач ДШВ

Мир на Донбасі може бути встановлений лише на українських умовах – перш за все шляхом введення миротворців на державний кордон, а не тільки на лінію зіткнення.

Про це в ефірі програми “Право на владу” заявив генерал-лейтенант, командувач десантно-штурмовими військами, кандидат у народні депутати від партії “Європейська Солідарність” Михайло Забродський, передає прес-служба політичної сили.

За його словами, відведення військ у районі Станиці Луганської створило ризики захоплення російсько-терористичними військами нових українських територій – оскільки дані української розвідки не підтверджують виконання бойовиками всіх вимог, які передбачені протоколами про розведення військ.

“Зараз розрив між нами і ними два кілометри. Два кілометри з військової точки зору – це ускладнений контакт на рівні стрілецької зброї. Решта засобів ураження, навіть батальйонної ланки, можуть застосовуватися практично без обмежень. Ми на майже два кілометри теоретично розширили сіру зону, оскільки підтверджень розвідки стосовно того, що противник відійшов, немає, є підтвердження ОБСЄ”, – наголосив Забродський.

За інформацією з Луганщини, бойовики у спішному порядку готують залізну конструкцію, яка дозволить дуже швидко ввести в дію міст біля Станиці Луганської.

“Міст перекриває бар’єрну ділянку під назвою річка Сіверський Донець. Зараз ми відійшли на кілометр углиб своєї території. Ми створили всі умови для того, щоб спростити противнику форсування цієї водної перешкоди”, – застеріг генерал Забродський.

Він також наголосив, що у разі форсування Сіверського Донця українські Збройні сили дадуть відкоша сепаратистам, але при цьому можуть бути значні людські втрати з обох боків, а також серед цивільного населення.

Нагадаємо, за даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російські війська залишились на позиціях біля Станиці Луганської під виглядом цивільних.

Раніше спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила розведення сил в Станиці Луганській (Луганська область), яке розпочалося 26 червня.

26 червня штаб операції Об’єднаних сил повідомив про перший етап відводу українських підрозділів під наглядом місії ОБСЄ у Станиці Луганській.

Крім того, у штабі Операції об’єднаних сил повідомили, що бойовики завершили перший етап відведення своїх підрозділів у районі Станиці Луганської, відійшовши від пішохідного мосту.

У той же час заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб Георгій Тука повіодим, що російські окупаційні війська накопичують військові сили у районі Станиці Луганської.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.