Влада хоче створити касту привілейованих журналістів – голова НСЖУ
Влада хоче створити певну вищу касту журналістів, які отримають певні привілеї, права, захист їхніх прав та певні прескарти, які будуть поважатися.
Про це в ефірі “Прямого” заявив голова Національного союзу журналістів України Сергій Томіленко.
“В цій законодавчій ініціативі відбувається поділ на просто журналістів і професійних журналістів. І відповідно держава декларує, що професійні журналісти – це певна вища каста. Вони отримують певні привілеї, права, захист їхніх прав, певні прескарти, які будуть поважатися державою. А інші… вже нібито журналісти іншої категорії”, – сказав Томіленко.
Він зазначив, що для такого розподілу і підтримки журналістів хочуть заснувати нову, підтримувану державою, Асоціацію професійних журналістів України.
“Вона виконуватиме цю сервісну функцію по поділу журналістів, по дисциплінарних стягненнях з журналістів. Прописано фактично 20 статей законопроєкту, які регламентують журналістське самоврядування. Тому ми проти цих ініціатив, і вважаємо, що держава не повинна жорстко контролювати і втручатися в журналістську діяльність”, – додав Томіленко.
Нагадаємо, журналіст Лариса Волошина заявила, що через закон про дезінформацію журналістів перетворюють на пресслужбу президента України.
Читайте також: офіс президента Володимира Зеленського вимкнув можливість коментування у своїх акаунтах в Instagram і YouTube через численні атаки ботів і рекламу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.