Влада мала заспокоїти українців, натомість вона лише підняла градус страху – Тетерук

Влада мала заспокоїти українців, натомість вона лише підняла градус страху – Тетерук

Українська влада мала була підготувати громадян до того, що ситуація є контрольованою, натомість вона лише підняла градус страху у населення.

Таку думку в ефірі “Прямого” висловив народний депутат VIII скликання Андрій Тетерук.

“На мою думку, те, що евакуація завершилась і те, що зараз українці перебувають на території України, можна вважати доброю ознакою. Влада врешті решт зробила те, що мала зробити.Але, якщо ми будемо оцінювати інформаційний супровід цієї евакуації, то українська вщент програла інформаційну складову. Тому що останні декілька тижнів майже всі телеканали подавали новини з Китаю в контексті такого апокаліпсису. І звісно ж, люди були налякані”, – сказав Тетерук.

Він наголосив, що українська влада повинна була підготувати громадян до того, що ситуація є контрольованою, що Міністерство охорони здоров’я робить все необхідне для того, щоб безпечно зустріти можливий спалах вірусу на території України, що наші медичні заклади до цього належним чином підготовлені, медичний персонал підготовлений, всі необхідні обладнання і медикаменти підготовлені, і сказати людям, що “ми повністю готові, щоб локалізувати можливі спалахи й зробити все можливе для зменшення наслідків такого спалаху”.

“Натомість ми побачили абсолютно протилежну ситуацію. Той градус страху настільки був високо піднятий, що останньою краплею несприйняття евакуйованих українців була, на мій погляд, саме необережна фраза президента під час брифінгу, що він готовий цих українців використати як біологічну зброю і привезти їх в якості якогось виховного характеру на Конча-Заспу. Люди це в умовах страху сприйняли це, як пряму загрозу своїм життям”, – додав Тетерук.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що під час евакуації українців із Китаю всі служби спрацювали добре.

На думку депутата фракції “Голосу” Олександри Устінової, звільнення – це найменше, що має бути за провалену роботу уряду.

“Це урядова була ініціатива. Тому в першу чергу, це міністр охорони здоров’я, це прем’єр-міністр, це СБУ. Насправді звільнення – це найменше, що може чекати. Це може бути дисциплінарне стягнення й інше, але ви знаєте, що мені важко зараз уявити це в наших умовах”, – сказала Устінова в ефірі “Прямого”.

Нагадаємо, колона з евакуйованими українцями 20 лютого близько 20:00 заїхала на територію медичного центру у Нових Санжарах.

Під час огляду пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя, медики, що супроводжували людей на борту, не виявили жодних симптомів гострих респіраторних захворювань.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.