Новини

Влада намагається створити підконтрольні НАБУ і НАЗК – Сюмар

Влада намагається створити підконтрольні НАБУ і НАЗК – Сюмар

Реформи НАБУ та НАЗК, запропоновані владою, призведуть до створення підконтрольних органів.

Таку думку висловила депутат політичної партії “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар на брифінгу. Трансляцію вів “Прямий”.

“Зміни до Конституції, що вже проголосовані в першому читанні, дають можливість перезаснувати НАБУ, яке вже засноване. Для чого це робиться? Бо, можливо, потрібне підконтрольне НАБУ, а не незалежне, яким ми намагалися його створити”, – зазначила вона.

Сюмар нагадала, що президент матиме моливість призначати і звільняти директора НАБУ.

Що стосується НАЗК, депутат підкреслила, що колегіальний орган перетворюється у центральний орган виконавчої влади.

“Далі Нацгвардія… Нагадаю, що це [підпорядкування Нацгвардії президенту] прямо суперечить стратегії національної безпеки і оборони, узгодженої з нашими партнерами, зокрема з НАТО”, – додала вона.

Раніше Сюмар висловила думку, що вУкраїні відбувається концентрація силових структур в одних руках і перехід до президентської форми правління.

До того депутат від “Європейської Солідарності” Ірина Луценко заявила, що президент Володимир Зеленський перебирає на себе повноваження у внутрішній політиці держави, що і є узурпацією влади.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.