Новини

Володимир Омелян повідомив нові правила техогляду автомобілів з 2022 року

Володимир Омелян повідомив нові правила техогляду автомобілів з 2022 року

Запровадження технічного огляду транспортних засобів з 2022 року покладе повну відповідальність за стан автомобілів на приватні технічні станції та унеможливіть корупцію у цій сфері.

Про це у ток-шоу “Ситуація” на телеканалі “Прямий” заявив міністра інфраструктури України Володимир Омелян.

“Цей закон спрямований на імплементацію європейських директив. Насправді у нас багато транспорту проходить техогляд і для нього нічого не зміниться. Так автобуси проходять техогляд раз у шість місяців, згідно євродиректив – це буде відбуватися раз на рік.

З 2022 року обов’язковим стане техогляд мототехніки, легкових автомобілів і вантажних некомерційних автомобілів. Будуть сертифіковані технічні станції, це буде вільний ринок без жодних обмежень, але технічна станція буде відповідати за стан автомобіля, який вона оглянула.

Тобто у випадку ДТП чи іншої події, яка сталась з несправності автомобіля, техстанції будуть нести повну відповідальність за таку ситуацію.

Чому виникає корупція? Бо хтось концентрує ресурс чи інструмент у одних руках. У даному випадку це буде вільний ринок, коли будь-який підприємець чи компанія матиме право звернутися і отримати сертифікат на проведення такої послуги – “техогляд”. Після цього він надає ці послуги, але несе повну відповідальність за проведені роботи. Тобто виключається, що машина формально проходить техогляд або за хабар”, – заявив міністр.

Нагадаємо, “Камаз”, що протаранив 20 авто в Києві 23 жовтня, не проходив техогляд з 2016 року.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.