Політика

Вибори в ОРДЛО можуть проходити секторально і щонайменше через два роки – Резніков

Вибори в ОРДЛО можуть проходити секторально і щонайменше через два роки – Резніков

Фото: Facebook

Українські вибори після деокупації Донбасу можуть проходити секторально, якщо території звільнятимуться поступово.  Голосування до органів місцевої влади зможе відбутися через два-шість років після деокупації.

Про це в інтерв’ю lb.ua заявив віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Він зазначив, що в законопроєкті про перехідний період говориться, що для виборів на звільненій території мають скластися конкретні умови. Зокрема необхідно домогтися безпеки, забезпечити доступ до українських ЗМІ та конкуренцію політичних партій.

“Копенгагенський стандарт у сфері виборів неможливо виконати без деокупації, демілітаризації, роззброєння. Без цього проводити голосування безглуздо і навіть небезпечно, бо будь-яке незадоволення результатами волевиявлення призведе до повторної ескалації”, – зазначив Резніков.

Він також припустив, що, можливо, вибори будуть проходити секторально. Тобто, в районі, де вже виконано умови безпеки – демілітаризація і роззброєння.

“Вибори до органів місцевого самоврядування відбудуться через два-шість років після деокупації (одночасно з місцевими виборами по всій Україні), щоб вже місцеві органи влади займалися життєдіяльністю цих територій”, – додав віцепрем’єр.

При цьому на національних виборах мешканці ОРДЛО зможуть голосувати, тільки зареєструвавшись як виборці на території, де вони проводяться.

Раніше, Олексій Резніков заявив, що миротворці на Донбасі розглядаються, як варіант реалізації Мінських угод.

Нагадаємо, Леонід Кравчук заявив, що на всеукраїнський референдум потрібно винести питання окупованих Донбасу і Криму, як “найбільш болюче”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.