Вибори в ОРДЛО можуть проходити секторально і щонайменше через два роки – Резніков
Фото: Facebook
Українські вибори після деокупації Донбасу можуть проходити секторально, якщо території звільнятимуться поступово. Голосування до органів місцевої влади зможе відбутися через два-шість років після деокупації.
Про це в інтерв’ю lb.ua заявив віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
Він зазначив, що в законопроєкті про перехідний період говориться, що для виборів на звільненій території мають скластися конкретні умови. Зокрема необхідно домогтися безпеки, забезпечити доступ до українських ЗМІ та конкуренцію політичних партій.
“Копенгагенський стандарт у сфері виборів неможливо виконати без деокупації, демілітаризації, роззброєння. Без цього проводити голосування безглуздо і навіть небезпечно, бо будь-яке незадоволення результатами волевиявлення призведе до повторної ескалації”, – зазначив Резніков.
Він також припустив, що, можливо, вибори будуть проходити секторально. Тобто, в районі, де вже виконано умови безпеки – демілітаризація і роззброєння.
“Вибори до органів місцевого самоврядування відбудуться через два-шість років після деокупації (одночасно з місцевими виборами по всій Україні), щоб вже місцеві органи влади займалися життєдіяльністю цих територій”, – додав віцепрем’єр.
При цьому на національних виборах мешканці ОРДЛО зможуть голосувати, тільки зареєструвавшись як виборці на території, де вони проводяться.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.