Світ

Виробник COVID-вакцини BioNTech створив альянс фармкомпаній

Виробник COVID-вакцини BioNTech створив альянс фармкомпаній

Фото: Рixabay

Альянс фармкомпаній допоможе збільшити потужності виробників вакцини проти коронавірусу.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

У новий альянс увійшли 13 компаній, більшість із яких базуються у Євросоюзі. Серед партнерів опинилися німецькі компанії Merck, Rentchler Biopharma, Evonik Industries, Dermapharm, Siegfried AG та Baxter Oncology; французькі Sanofi та Delpharm; швейцарська Novartis, австрійська Polymun Scientific Immunbiologische Forschung GmbH та канадська Acuitas Therapeutics.

Зазначається, що компанії планують виготовити два мільярди доз вакцини до кінця 2021 року. Проте в BioNTech наголосили, що експортні обмеження в ЄС, Великій Британії та США можуть порушити ланцюжок постачання дефіцитних інгредієнтів для вакцин.

Крім того, у BioNTech підкреслили, що утворення альянсу узгодила зі своїм партнером Pfizer. В рамках нового альянсу німецька компанія планує розширити власне виробництво. Так, у квітні в Німеччині має запрацювати новий завод потужністю в 750 млн доз вакцини в рік.

Нагадаємо, європейське агентство лікарських засобів розширило список побічних реакцій вакцини AstraZeneca.

Крім того, згідно з прогнозами S&P Global Ratings до середини 2021 року COVID-щеплення проти отримають близько 3% населення України.

Раніше Євросоюз затвердив четверту вакцину проти коронавірусу.