Політика

Виші зможуть самостійно розпоряджатися коштами: у МОН планують зміни

Виші зможуть самостійно розпоряджатися коштами: у МОН планують зміни

Фото: Pixabay

Міносвіти планує внести зміни до закону про вищу освіту в частині надання повноважень закладам вищої освіти розпоряджатися коштами, залучати пожертви та інвестиції, самостійно визначати систему оплати праці.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

“Наша мета – створити модель автономного закладу вищої освіти, який матиме повне право розпоряджатися коштами та сучасними прозорими можливостями залучення грантових інвестицій, сприяти розвитку академічної мобільності шляхом підвищення рівня конкурентоспроможності закладів вищої освіти”, – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Окрім цього, серед цілей МОН у галузі вищої освіти на 2021 рік: підготовка Закону України “Про основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні”, формування переліку середньострокових (тематичних) пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

Також плануються внесення змін до Закону “Про наукову і науково-технічну експертизу»; підготовка та внесення на розгляд уряду законів “Про підтримку і розвиток наукових обʼєктів, що становлять національне надбання”, “Про інноваційні парки”, “Про підтримку та розвиток інноваційної діяльності”, “Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво” та інші законодавчі акти щодо міжнародного співробітництва України з ЄС та США.

Крім того, в МОН планують переглянути перелік пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності, а також механізм їх реалізації.

“У планах на 2021 рік – систематизація законодавства у сфері науки та інновацій, зокрема, з метою підвищення рівня впровадження (комерціалізації) результатів наукових досліджень та інтеграції закладів вищої освіти і наукових установ із промисловістю. Для цього вже в другому кварталі цього року ми запускаємо комунікаційну платформу “Наука для бізнесу”. Це перший онлайн-інструмент автоматизованої співпраці науковців та підприємців”, – підкреслив міністр.

Зазначається, що серед інших завдань – долучення України до наступної рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій “Горизонт Європа” (2021–2027 рр.) та програми з досліджень та навчання “Євратом” (2021–2025 рр.). Наразі тривають технічні переговори України з Європейською Комісією щодо умов долучення до програми.

Серед інших завдань на 2021 рік в МОН також виокремили: пілотування єдиного державного кваліфікаційного іспиту або його окремих елементів із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО; запуск електронної системи моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти; розробка та запуск Єдиної міжвідомчої електронної платформи для набору іноземних студентів та популяризацію вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Крім того, в МОН розраховують отримати позику в розмірі 200 млн дол. США для подальшої підтримки реформ у сфері вищої освіти.

Нагадаємо, до кінця січня всі заклади освіти, культури, охорони здоров’я повинні були передати у власність ОТГ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.