Якщо Зеленський не припинить повторювати трюки Путіна і Лукашенка, то незабаром вивчатиме ринок нерухомості у Ростові – Фурса
Після виборів Зеленський буде стояти у роздоріжжя. Йти проти активної частини суспільства або стати проукраїнським президентом.
Якщо президент України Володимир Зеленський не дослухається до побажань активної частини суспільства і не почне проводити проукраїнську політику, то це може спровокувати новий Майдан, який знесе нинішню владу, як колись зніс режим Віктора Януковича.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав відомий експерт, інвестиційний банкір Сергій Фурса.
“У США і України обрали президента. І той і інший позиціонували себе як представники контр еліт, граючи на нелюбові людей до політиків.
І у США і в Україні президенти – некомпетентні люди, які не мали досвіду в держуправлінні.
І у США і в Україні обрані президенти спираються на пасивні верстви суспільства з провінції, в той час як активна частина суспільства їх просто не сприймає.
І у США і в Україні обрані президенти мають деструктивну порядку, потопаючи в популізмі.
У США працюють інститути, які обмежують шкоди від деструктивного президента. В Україні інститути не працюють і деструктивного президента нічого не стримує.
Активна частина суспільства не сприймає президента США, але дії громадян також пов’язані інститутами. В Україні активна частина суспільства не буде нічим стримуватися.
Трамп закінчить свій термін і піде на спокій, а США візьметься розгрібати наслідки його президентства.
А в Україні? В Україні деструктивні лідери, що йдуть на конфлікт з активною частиною суспільства мають шанс вивчити ринок нерухомості Ростовської області.
Інститути це головне. Якщо їх немає, легко порушувати закон. Але коли їх немає, суспільство не зв’язано у своїй реакції жодними інститутами.
Якщо суспільство знову візьме все в свої руки, то це поганий сценарій для президента. Але і поганий сценарій для країни. Просто суспільство не матиме іншого виходу. Це буде та ситуація, яку зазвичай описують словами “роби що повинен і будь що буде”. І не виключено, що цього буде дуже чекати Путін.
Ніхто з тих, хто був на другий Майдан не хоче повторення. Ніхто. Занадто боляче це було.
Але у активної частини суспільства немає вибору. Вибір є у президента. Якщо поточну його поведінку можна виправдати політичною доцільністю, маневрами заради голосів, то після виборів ситуація буде інша. Його виборці підуть дивитися серіали і пити пиво. І політичний порядок визначатимуть активні громадяни, яким не до вподоби популізм і реванш. Активній частині суспільства ніколи не буде подобається президент, який повторює трюки Путіна і Лукашенка, який проїжджатиме на Камазі по новому мосту. Або пірнати в Дніпро біля Хортиці в пошуках амфор козаків, наповнених цілющими напоями.
Перед виборами ще можна дзвонити Кличко і питати про трамваї українського виробництва, змушуючи десь плакати Ляшка. Але потім активні громадяни запитають, невже якщо у них засмітився сміттєпровід, то їм теж треба дзвонити президенту? Може буде така послуга “президент на годину”?
Після виборів Зеленський буде стояти у роздоріжжя. Йти проти активної частини суспільства або стати проукраїнським президентом.
Президент може продовжити бути тим, ким він показує себе перед виборами. За допомогою ручного Суду скасувати люстрацію (яку вже почав доводити до абсурду своїми пропозиціями, що вводить у ступор весь цивілізований світ) призначити Богдана прем’єром і дати країну на розграбування тим випадковим людям, що опинилися біля нього зараз. І тоді часи друзів Саші Януковича швидко стануть дійсністю. З відповідною реакцією і відповідними наслідками.
Або президент може призначити технократичний уряд, який активізує реформи, а не відкочуватиме їх назад. І тоді активна частина суспільства отримає підтвердження, що президент все ж патріот.
Вибирати Президенту. Тільки йому. Він сам визначить свій шлях. І те місце, де він буде через 5 років. І ту країну, де він буде через 5 років.
І так, президент найвпливовіша людина в країні. Він може зателефонувати главі СБУ. Багатьом може зателефонувати. Він може змусити себе боятися. Але він не зможе таким чином змусити себе поважати.
І якщо одного разу критична маса людей вийде на Майдан, то страх зникне. А ось повага матиме значення. Але якщо люди вже вийдуть на Майдан, то вже буде пізно його завойовувати”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.