Суспільство

З 1 вересня в школах запрацюють нові норми харчування – МОН

З 1 вересня в школах запрацюють нові норми харчування – МОН

Фото: Pixabay

Міністерство освіти повідомило про успішне завершення першого етапу реформи шкільного харчування.

Про це йдеться на сайті відомства.

Зазначено, що нові норми мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей.

У документі міститься інформація про розподіл білків, жирів та вуглеводів, які мають містити страви, пропоновані школярам упродовж дня.

В МОН обіцяють знизити кількість цукру в раціоні дітей. Вміст цукрів обмежується на рівні не більш ніж 10 грамів на 100 грамів/мілілітрів харчового продукту.

З-поміж інших змін до норм, які запрацюють з 1 вересня 2021 року, такі:

– кількість цукру зменшиться у 2-2,5 рази – до 7,5 г на один прийом їжі;
– кількість фруктів збільшиться до 100 г на один прийом їжі;
– кількість хліба на 1 прийом їжі зменшиться з 60-80 г до 30-50 г;
– кількість м’яса збільшиться так, щоби протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;
– кількість молочних продуктів збільшиться при формуванні меню: новими нормами передбачено одну порцію молока чи молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

Зазначено, що важливим елементом забезпечення усіх школярів здоровою та безпечною їжею є врахування особливих дієтичних потреб здобувачів освіти. Так, залежно від цих потреб дітей мають обов’язково інформувати про ті харчові елементи у складі страв, що можуть викликати погіршення стану здоров’я або алергічну реакцію.

Також, наприклад, здобувачам освіти з харчовою алергією на молоко та молочні продукти (відповідно до медичної довідки, виданої лікарем загальної практики – сімейним лікарем чи лікарем-педіатром, в якій зазначено особливі дієтичні потреби дитини із встановленим діагнозом) для харчування пропонуються рослинні напої. А школярам із підтвердженим діагнозом целіакія (непереносимість глютену) повинні пропонуватися продукти та страви, що не містять глютену та його слідів – їхній перелік є в документі.

“У закладах загальної середньої освіти для учнів усіх класів незалежно від навчальної зміни повинно бути організовано щонайменше одноразове гаряче харчування відповідно до норм. За заявою одного з батьків або інших законних представників здобувачам загальної середньої освіти можуть надаватися гарячі обіди”, – йдеться у повідомленні Міносвіти.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року в українських школах в системі шкільного харчування відбудуться значні зміни.

Нагадаємо, у МОН хочуть запровадити початок шкільного навчання дітей з 5 років. 

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.