Забродський: У кожного перемир’я на Донбасі закінчення одне і те ж – обмін вогнем
За останні п’ять років на Донбасі тривалість перемир’я була дуже різна – від декількох годин до декількох діб, але закінчення у всіх було одне і те ж саме – стрілянина, знову обмін вогнем, обмін ударами і закінчення чергової спроби припинити вогонь.
Про це в ток-шоу “Ехо України” заявив командувач Десантно-штурмовими військами ЗСУ, Герой України Михайло Забродський.
“Я хотів би розпочати з питання перемир’я. І це, мабуть, вперше на моїй пам’яті, коли до перемир’я з’явилася приставка не “новорічне”, не “шкільне”, не “хлібне”, а безстрокове. Взагалі-то кажучи, історія – а вже можна говорити про історію всяких перемирій – вона майже рівна по історії з загальною тривалістю конфлікту на сході нашої держави. Перший раз слово “перемир’я” було сказано, якщо я не помиляюсь, ще в липні 14 року. І, на жаль, їх набереться за ці 5 років більше десятка, але жодне перемир’я ще не закінчувалось дійсно якимось припиненням вогню повним. Тривалість перемир’я була дуже різна – від декількох годин до декількох діб. Але закінчення у всіх було одне і те ж саме – стрілянина, знову обмін вогнем, обмін ударами і закінчення чергової спроби припинити вогонь”, – сказав Забродський.
Він наголосив, що як крок для того, щоб знизити напруженість на лінії зіткнення, перемир’я, безумовно, є дуже позитивним.
“Як чергова спроба припинити вести вогонь, в тому числі у відповідь – теж, безперечно, дуже позитивно. Але я особисто дуже позитивних перспектив у цьому питанні не бачу”, – додав Забродський.
Нагадаємо, у заяві Тристоронньої контактної групи (ТКГ) вперше зафіксовано, що порушення перемир’я на Донбасі передбачає відповідальність сторін, а також вперше ідеться про заборону на будь-яке ведення вогню.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.