Зеленський має спрямовувати зусилля на посилення санкційного тиску і звільнення окупованих територій, а не умиротворення агресора – Павленко
Всі зусилля української влади мають спрямовуватися на збереження міжнародної коаліції, створеної Петром Порошенком, посилення санкцій і активізацію міжнародних судових процесів проти агресора – це виснажить агресора і забезпечить звільнення окупованих територій.
Про це заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко під час круглого столу на тему: “Чи можливо розміняти Крим на Донбас – сценарії війни і миру з Росією”.
“Виходячи з того, що причиною конфлікту є російська агресія всі зусилля внутрішні і міжнародні мають бути спрямовані на обмеження агресора і примушення його до виходу з окупованих територій. Тут палітра заходів передбачає і міжнародну юстицію – звернення до міжнародних судових інстанцій і посилення санкційного тиску, коли кожна дія з порушення миру має мати відповідні міжнародні санкції”, – сказав парламентар.
“Звичайно це питання міжнародного тиску на агресора – примушування його до виходу з України, а це означає тримання цілісною міжнародної коаліції, як це було за часів Президента Порошенка коли весь цивілізований світ виступав єдиним фронтом для стримування агресора. На жаль, ці позиції зараз втрачені, а саме це дозволить посилити тиск на агресора і підвищити ціну окупації України”, – додав він.
Також Павленко підкреслив, що будь-які поступки по санкціям проти Росії є неприпустимими.
“По санкціям має бути єдина позиція всіх державних діячів. Не можна говорити про можливість зняття санкцій за якісь кроки Росії. Доки не виконано головних позицій – припинення вогню, вивід російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань і подібне, про зняття санкцій не може бути мови, тільки про їх посилення. За різними оцінками втрати Росії від санкцій співставні з оборонним бюджетом РФ”, – наголосив народний депутат.
Політик підкреслив, що замість висувати сумнівні ідеї про спільне патрулювання кордону з терористами Зеленський має наполягати на введенні міжнародного миротворчого контингенту під егідою ООН.
“Триває російська агресія присутність і в Криму і на Донбасі окупаційних сил і тих об’єднань, які їм допомагають. Має бути ситуація, коли ціна продовження окупації буде вищою, ніж потенційні результати. Тож засоби врегулювання, які існують зараз – це міжнародна миротворча місія на всій окупованій території аж до україно-російського кордону. Після зміни влади в Україні цей процес фактично зупинився, а на ньому потрібно наголошувати і відновлювати”, – зауважив Павленко.
Нагадаємо, 18 лютого о 5 ранку російська гібридна армія атакувала українські опорні пункти в районі Золотого, досі йде безперервний важкий бій. Штаб ООС повідомив, що збройні формування Росії атакували позиції поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. За його даними, ЗСУ вже зазнали втрат.
У результаті бою поблизу Золотого загинув один український воїн, четверо отримали поранення.
Президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони.
За словами п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка, наступ російських військ в районі Золотого – це той “мир”, який може надати президент РФ Володимир Путін Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.