Зеленський розраховує на 10-річний газовий контракт з Росією
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна веде тристоронні переговори з Росією та Євросоюзом щодо укладення нового договору щодо транзиту російського газу.
Про це він заявив на зустрічі з представниками західних ЗМІ, зокрема Der Spiegel.
“До цього часу ми отримували від двох з половиною до трьох мільярдів доларів на рік за транзит російського газу через Україну. Звичайно, ми ведемо тристоронні переговори: Україна, Росія, ЄС”, – сказав глава держави.
Зеленський також додав, що будівництво Північного потоку-2 значно послабило позиції України на переговорах.
“Хоча наші європейські партнери стверджують, що це – не політичний, а економічний проєкт, я дозволю собі не погодитися. Однак якщо нам вдасться укласти новий транзитний договір на термін до десяти років, якщо європейці нам допоможуть, а Росія не буде чинити опір, то цей аргумент, що “Північний потік-2” не є політичним проєктом, так би мовити, “встане на ноги”. Поки що це твердження без будь-яких підстав “, – додав Зеленський.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.