Зеленському було важливе передвиборче шоу – Парубій про позачергове скликання Ради
Президенту Володимиру Зеленському було важливе передвиборче шоу – показати, як він збирає Раду на сесію, а вона не збирається.
Про це в ток-шоу “Ситуація” заявив голова Верховної ради України Андрій Парубій.
“Ви знаєте, то якась окрема історія окремої технології. Коли я став головою Верховної Ради України, у нас були розмови з президентом, з прем’єром, де ми між собою домовились, що в час агресії російської ми намагаємося все робити для того, щоб, якщо виникають якісь непорозуміння, вирішувати їх між собою і ні в якій мірі не виносити їх назовні. Коли Зеленський був обраний президентом, в першій розмові я сказав йому: пане Володимире, ключове – повага до інституцій. І якщо є якісь непорозуміння – давайте сядемо, зберемося і проговоримо ці непорозуміння”, – сказав Парубій.
Парубій розповів, що кожного разу, коли були подібні заяви, він їх збирав. Потім з президентом узгоджували і домовлялись, в який день і в якій годині повинно було б бути засідання, а потім відповідним чином оформлювали документи.
“Це було швидше формальним наслідком узгоджень, коли є депутати, коли є голови фракцій, і з ними узгоджено. Лишень формальне узгодження через листи. І тут я дізнаюся через соціальні мережі, що Володимир Зеленський пропонує скликати позачергове засідання. Я йому так само в листі дуже ввічливо і дуже чітко описав, що засідання зараз неможливе – треба скликати позачергову сесію, тому що попередня сесія завершилася. Як відбувається в нормальних країнах? В нормальних країнах офіс президента протягом п’яти хвилин вніс би технічні зміни, і я би невідкладно оголосив проведення позачергової сесії. Натомість, замість внести поправки в документ і привести його у відповідність до закону… Бо якби ми збирали сесію не по закону, то ми би поставили під сумнів усі закони, які на ній прийняті. Вони могли бути відмінені Конституційним судом”, – додав Парубій.
Він зауважив, що замість того, щоб виправити цю помилку, Володимир Зеленський в хамському тоні звернувся до Верховної Ради України – зі зневагою і зі зневажливим тембром, і наголосив, що він не буде нічого змінювати, але все одно вимагає, щоб сесія була проведена.
“В мене, знаєте, яка підозра є? Не сесія йому потрібна. Бо якби була потрібна сесія, ми би протягом 5-10 хвилин узгодили би всі документальні речі, і я би оголосив початок сесії. Йому було важливе передвиборче шоу: як він намагається зібрати, вони не хочуть, а він їх змушує, а вони не дають… Просто передвиборче шоу і намагання перетворити Верховну Раду України в такий свій плацдарм для проведення передвиборчих маневрів, таких махінацій. Але це не КВН і це не “95 квартал”. Це найвищий законодавчий орган держави”, – сказав Парубій.
Він розповів, що 19 липня дуже з прикрістю дізнався, що, виявляється, Зеленського вже не цікавить позачергова сесія, бо вибори вже минають.
“Бо коли я говорю, що давайте зберемо в понеділок, у вівторок, і я готовий, документ дайте відповідний, у відповідності до закону – а його вже не цікавить. Так чи сесія була йому потрібна, чи йому просто треба було зробити такий трюк напередодні виборів? Напевно, не сесія. Бо якби справді в нього було бажання провести сесію, це відбувалося б не в такий спосіб, а відбувалося б у відповідності до закону”, – додав Парубій.
Він вважає, що можна було це владнати дуже швидко і дуже просто, якби наміри щодо проведення сесії були щирі.
“В час, коли ми маємо російську агресію, воювати треба з агресором, а не з українським парламентом, з найвищим законодавчим органом. Така нормальна логіка нормальних, цивілізованих держав. І я дуже сподіваюсь, що новообраний президент ще дійде до розуміння цього, дійде до відповідальності цієї посади, на якій він опинився. Я сподіваюся, що ми всі цього дочекаємося в найближчий період”, – завершив Парубій.
Нагадаємо, політтехнолог Віктор Уколов заявив, що скликання Верховної Ради на позачергове засідання ініційоване президентом Володимиром Зеленським є очевидним передвиборчим піаром.
Раніше голова Верховної ради України Андрій Парубій заявив, що скликання позачергового засідання Верховної Ради не передбачено законом.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з листом щодо скликання позачергового засідання парламенту. Про це під час брифінгу 17 липня заявив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, який вважає, що народні депутати мають достатньо часу, щоб зібратися 18 липня на позачергове засідання для розгляду внесених до парламенту главою держави законопроектів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.